2893765 . Ziyaretçi


Okunma Sayısı: 3819

Bu Sayıdaki Diğer Yazılar

Metni Yazdır

KÖPRÜ Dergisini web üzerinden www.yeniasyakitap.com adresinden satın alabilirsiniz.

Kampanyamızdan yararlanarak dergimizin eski sayılarına uygun fiyata sahip olabilirsiniz tıklayın.


 KÖPRÜ / Güz 94 
 Şeriat Nedir?
 KÖPRÜ / Güz 2009 
 İttihad-ı İslam


Copyright © 2006
KÖPRÜ Dergisi
Her Hakkı Saklıdır

Bediüzzaman’ın Görüşleri Işığında Doğu ve Güneydoğu Hadiselerinin Gerçek Reçetesi
Bahar 94   [ 46. Sayı ]


Yeniden Merhaba!..

KÖPRÜ

Neşir hayatında ayrı bir yere sahip olan Köprü, kısa bir aradan sonra okuyucularıyla yeniden buluşuyor.

Daha önce aylık olarak yayınlanan Köprü, bundan böyle üç aylık. Değişen teknik ve muhteva ile yepyeni bir dergi, yepyeni bir Köprü ile karşınızdayız.

Türkiye, gündemi sık sık değişen ender ülkelerden biri. Bir şeye tam sevinecekken, sevincimizin orta yerine acılar, gözyaşları dökülüyor.. Kısacası sevincimiz de, acımız da öyle pek uzun sürmüyor. Kıyamete kadar da bu med-cezir sürecek. Zaten yeknesak bir hayat da"bir faaliyet ve hareket" olarak tarif edilen hayata ne kadar yakışır?

Şunu unutmamak gerekir ki her şey, "medya"nın yazıp söylediği gibi iç karartıcı değil. Dünyada, özellikle Türkiye'de güzel gelişmeler yaşanıyor. Daha düne kadar birilerinin adını ağzına aldı diye kollara kelepçe vurulup zindanlara tıkılmıyor insanlar. İnsanımız bazı şeyleri telâffuz edebiliyor artık.

Köprü, bundan böyle, son günlerde isminden sıkça bahsedlen  Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ve Kur'an'dan, asrın ihtiyacına uygun tefsir ederek te'lif ettiği Risale-i Nur'lardan söz edecek. Bugün içeride ve dışarıda Bediüzzaman merakı artarak devam ediyor. Bediüzzaman adına araştırmalar, röportajlar, kitaplar, dergi özel sayıları, radyo ve televizyonda tanıtım programları birbirini kovalıyor.

İftiralarla, suçlamalarla kaybedecek günümüz yok. Artık bilen konuşacak. Doğruları ortaya koyma yolunda da eli kalem tutan herkese sesleniyoruz: Gelin, tertemiz yarınlarda sizin de payınız olsun!...

Bu duygularla yeniden merhaba!

Yukarı